Oldeholtpade - De Fokvereniging Het Friese Paard Wolvega e.o. houdt op vrijdag en zaterdag de 67e Fokdag voor Friese paarden en veulens. De ruim 200 'zwarte parels' worden beoordeeld door deskundige juryleden. Ook was er de PAVO-Fryso dressuur

'De betrokkenheid en ambitie van onze leden om hun fokproducten te presenteren is groot. Daarmee stimuleren we elkaar om de fokkerij te verbeteren. Onze vereniging kent naast deze keuringen ook andere momenten, zoals de studieclubbijeenkomsten waar kennis gedeeld wordt over de fokkerij' en we zijn verheugd, dat er weer meer deelnemers zijn dan vorig jaar, aldus voorzitter Marten Pelleboer.

De keuringen begonnen vrijdagmiddag op de weilanden van Maatman aan de Hoofdweg in Oldeholtpade. Vanwege de grote deelname wordt op zaterdagmorgen al om half acht begonnen met de keuringen. ’s Middags zijn de kampioenskeuringen.

(Foto: Lenus van der Broek)